FOOKUS: LIIKUMINE

NÄDAL 4
NAISELIKULT VORMI

Luteaalfaas - Sügis (10-14päeva)

Tere tulemast sinu luteaalfaasi, mida sümboolselt nimetame sügiseks. Sügise faas on meil üldiselt kõige pikem, seega jagame selle kaheks perioodiks: esimene pool ja teine pool.

Aja jooksul sa hakkad ise tunnetama, millal sa jõuad sügise faasis esimesest poolest teise poolde. Esimeses pooles võib sul olla energiat veel palju, teises pooles võid tunda aga teatud väsimust, sissepoole elamise vajadust ja võimalik, et teatud melanhoolsust.

Programmi selguse mõttes on sügis 1 nädal, kuid aja jooksul sa õpid tunnetama täpsemaid üleminekuid ühest faasist teise ja tead, milliseid treeninguid vajad.

Sügise perioodil sinu ainevahetus kiireneb ja sa põletad loomulikult rohkem kaloreid… Kui sa aga teed intensiivseid trenne, siis hakkab sellel perioodil tööle sinu stressihormoon kortisool, mis võib viia omakorda selleni, et keha hoiab rasva jälle pigem kinni ja lihasmass väheneb.

Arvesta, et sinu östrogeen, progesteroon ja veresuhkur langevad sellel ajal ja see paneb sind sama treeningu ajal palju rohkem higistama, mida sa võib-olla veel eelmine nädal tegid täie jõuga. Siinkohal tuletagi endale meelde: sa ei ole jäänud nõrgemaks, vaid lihtsalt ajastus selle treeningu jaoks pole enam su kehale ideaalne. 

Sel nädalal leiad sa:

Mõtteid naiselikkusest

Ma usun, et kõik tunnetavad naiselikkust erinevalt, lähtuvalt oma väärtustest, taustast ja kogemustest. Aga ma loodan, et kõik naised saavad vähemalt mingil ajahetkel tunda end erilise ja hoituna.

Naiselikkus on midagi õrna ja elegantset, samal ajal on temas tohutu sisemine tarkus ja kui vaja, siis (nii vaimne kui füüsiline) jõud, millel pole piire. Naine on muusa ja inspiratsioon, samal ajal, kui mees esindab karismat ja kannab endas maandavat energiat. Naine on see, kes lihtsalt teab, et nii tuleb teha ja mees on see, kes tegutseb. 

Ma olen kohe kindlasti unustanud vahepeal enda eest hoolitsemise nii vaimselt kui füüsiliselt … Oli aeg, mil ma ei liikunud 2 aastat peaaegu üldse.

Ma õppisin kunstiteadust, naelutatult oma konspektidesse (selle õppimine on endiselt üks parimaid otsuseid mu elus) AGA ma tundsin pidevat rahulolematust oma tuju, keha suhtes ja mis võib-olla kõige enam – seda särtsu oli pidevalt vähe.

Ma mõtlesin t-särgis kodus ringi tuiates, et ju siis lihtsalt minu partner ei pane mind enam pingutama ja arvasin, et nii ongi okei. Ma ei saanud aru, et ma elan ja hingan esmalt seetõttu, et ma ise oleksin endaga rahul ja armastaksin ennast.

Kuniks tekkis mõte – mida see ütleb minu kohta, kui ma oma kõige olulisema mehe ees ei taha ennast näidata kaunimana? Me kõik tahame kaunid olla ja esmajoones iseenda armastuse pärast. Ja siis hakkas rulluma lahti minu naiselikkuse teekond…

… Ma leidsin ennast pärast pikka ja pühendunud armastusväärset suhet (mis ei olnud lihtsalt minu jaoks selles elus õige tee), pärast kirglikku lühemat suhet (kus ma ei teadnud, mida ma tahan ja kerjasin armastust läbi füüsilise kontakti) ennast 20. aastate lõpus üksinda.

Muigasin, et ajal, kui arvasin, et mul on 2 last, Pirital maja, abikaasa, oma ettevõtte, olin hoopis esimest korda elus kolinud üksi elama. Ma müüsin maha oma pojengipõõsastega maailma armsama kodu ning panin punkti eelmise kaaslasega kahe peale tehtud ürituskorraldusettevõttele.

Tegin nüüd kõiki mehe-naise töid kodus ise ja juhendasin üle Tallinna 15 treeningut nädalas. Kõige tipuks ei olnud mu vanemad just eriliselt rõõmsad, et otsustasin lõpetada abielu, seega oli suhtlus nendega paar aastat väga kauge, raske ja minimaalne.

Minu elus olid paar parimat sõpra ja minu endine kaaslane, kes on siiani mu elus üks olulisemaid inimesi. 90% oma endisest seltskonnast olid inimesed, kellega ma ei suutnud edasi läbi käia. Sel hetkel tundus kohe kindlasti, et minu alatine tugi – pere ja seejärel turvaline suhe, on kadunud. Nii ma siis püüdsin edasi nuputada, mis minu elust saab, mida ma tahan ja kas ma üldse saan hakkama. Esimest korda elus üksinda. 

Olin segaduses ja ise olles veel haavatud linnupojakene, juba uute inimeste vahel. Kui jõudis kätte aeg, kus tundsin, et plahvatan…

Ma ei suutnud enam taluda ühte päeva ka segadust, mis toimus minu südames ja peas. Ma tundsin tohutut survet ühiskonna arvamuse ees ja ma vihkasin seda külma veebruarikuud Eestis. Ainukene, mida ma endiselt armastasin oli GraceFiti algus – juhendasin trenne oma Mannateradele. Ning ka oma pisikest korterit, mis oli maailma eklektilisem, kuid siiski minu rahukoht, kus sain diivanil kerra pugeda, kui väsimus ja lihasvalus tahtis võimust võtta, olin ikka magusalt õnnelik.

Just siit sai alguse vabaduse tunne, mida hindan kõige enam elus. Ükskõik, kas sa oled suhtes või ei, siis vabaduse tunne on miski, mida ma soovin kõigi põue – et me tunneksime ennast vabana, sest ainult siis saab lennata kõrgelt ja just seda me selles elus peaksimegi tegema. 

Hirmust mitte teha haiget lähedastele, valmistada pettumuse kõigile, teha vale otsus enda jaoks, otsustasin sõita esimest korda elus üksinda reisile. Olin lennujaamas ja ulgusin oma parimale sõbrannale telefonis, et ma ei julge üksinda ikkagi sõita nii kaugele.

Loomulikult ei kartnud ma lennuliiklust, vaid seda, et ma pean olema esimest korda elus reisil üksinda – kogu oma 30 eluaasta jooksul. Ilma kaaslaseta, kes teeb ette taha kõik ära, ilma pere ja ilma sõpradeta. Mulle tundus hirmutav, et ma pean olema kõik need nädalad ihuüksi oma enda mõtete, kahtluste, kaalumiste ja segadusega. 

Kuidas aga saakski olla selgus mõtetes, rahu südames, enesekindlus kehas, kui pole tööriistu, kuidas ennast iga päev optimeerida oma naiselikkuse rajale? 

Kui ei tea, kuidas poputada ja toetada oma hormoone?
Kui pole oskust endaga dialoogi astuda?
Kui pole teadmist, et ma ei peagi olema 100% produktiivne, tegema trenni ja liuglema läbi sama üleva meeleolu terve kuu? 

Kui ei tea, et me tihti teeme ise ennast ohvriks ja oleme pidevalt saamatud, prokrastineerijad ja lõputud eneseotsijad?

Juba enne reisi olin käinud lõputuid tunde teraapiates (leiad eraldi Shalini teraapia tööriistakasti programmist) – nii kliinilise psühholoogi vastuvõtul kui holistilistes teraapiates. Rääkisin, peegeldasin ja püüdsin sellest suurest segadusest aru saada: miks ma siis tegin sellised valikud, milliseid mustreid ja harjumusi ma kannan. 

Ma lugesin ja kirjutasin tunde, ma analüüsisin ennast oma mõtetes ja oma sõpradega. Ma tegin spirituaalseid ja tahtejõu abil mustrite ja harjumuste vabanemise harjutusi. Näiteks jalutasin 21 päeva iga päev voolava vee äärde ja viskasin mõttes ära harjumused, käitumismustrid, tunded, mida ma ei soovinud enam oma ellu. Tegevused, mis olid olnud destruktiivsed ja mis ei viinud mind ausa eluni. Tegin suurpuhastuse kodus, tegin ära kõik asjad, mida mõtetes pidevalt lükkasin edasi. 

Ma tegin kogu aeg trenni. Hingasin. Tunnetasin. 

Reisil olles toimuski mul heureka. Ma mõistsin, et ma soovin ennast väärtustada ja ei soovi olla suhtes, kus mind pidevalt kritiseeritakse ja kindlust ei ole. Mõistsin, kuidas ma tahan suhtes ennast tunda ja taastasin usu päris armastusse. Sain aru, et ega abielu või armastus kui kontseptsioon pole süüdi, et minul ei läinud hästi. Sageli me tahame öelda pärast õnnetut kogemust, et “mina ei usalda enam kunagi kedagi ja abielu on üks õnnetu paik”, kuid ei saa aru, et me lükkame vastutuse endalt sellisel kujul millelegi välisele.

Armastuse õnnestumine tuleb ikka meie enda seest ja kontseptsiooni kui sellist ei pea maha kandma, vaid viima pilgu sissepoole – miks siis läks nii? Mida ma tegin, mida saaks teine kord paremini teha? Miks ma olen lasknud asjadel nii minna. See kehtib ka kõige muu puhul elus. Väliste faktorite süüdistamise asemel, leiame tagasitee endasse.

Reisil olles kirjutasin 150 lauset, kuidas ma tahaksin tunda ennast suhtes ja milline mu kaaslane võiks olla, milline ma ise võiksin olla selles suhtes, mis jääbki kestma – 5 päeva hiljem, peale reisi kohtusin kell 3 öösel baarileti ääres Sveniga, kellega olengi täna koos.

Ma mõistsin, et valus lahkuminek, perest eemaldumine ja nabanööri läbi lõikamine oli vajalik, et abitust, ohvrimentaliteediga tüdrukust sirguks naine, kes teab sügaval sisimas, et ta saab kõigega hakkama – nii kraani parandamise, rehvide tassimise kui ka arvete tasumisega.

Mul tuli kindel veendumus, et elu pole selleks, et suur osa nädalast nutta, olla õnnetu ja lasta enda elul minna suunda, mis polnud minu soov, vaid kellegi teise: ühiskonna, kaaslase, pere ja sõprade.

Sain aru, et enamike inimeste soovitusi ei saagi kuulata, sest nemad ei ela sinu elu…

Ma mõistsin, et mul on vaja enda ümber naiselikult spirituaalset ja vägevat tegutsemise energiat ning astusin naiste äriakadeemiasse, kus oli 150 naist maailma erinevatest riikidest. Sõitsin Dubaisse konverentsile ja nägin, kui palju ma olen juba teinud ja kui palju mul on veel minna.

Mõistsin, et mul on vaja oma tööriistakasti rituaalide, naiselikkuse ja liikumisega, et tunda ennast headel aegadel veel paremini ja osata halbadel aega pärast mõningast enesehaletsust teki alt välja ronida. 

Ma lõpetasin suhtlemise mürgiste inimestega ja hakkasin ütlema EI 90% kohtumistele, kõnedele. Ma hakkasin praktiseerima aususe harjutust – kui mu sisetunne ei olnud millegi suhtes hea, siis ei läinud asjaga kaasa.

Ma ei broneerinud kalendrit enam üle, ei olnud enam lükata-tõmmata ja vastanud alati “jah, ma tulen” kui sisimas mõtlen juba, et miks ma küll luban ennast ära kohta, kuhu ma ei soovi minna.

Hakkasin jätma aega endale ja sain aru, et mul on seda vaja väga palju. Aktsepteerisin, lasin lahti, usaldasin, alistusin, kaotasin ja võitsin. Aga see kõik oli nii paganama vabastav ja nii-nii aus teekond.

Õnnelik ja rahulolev naine oskab iga päev väiksemaid ja suuremaid võite tähistada – olgu see mõni lähedane inimene elus või kas või tassike head kohvi või teed.

Sain aru, et mina ise pean looma oma elu, oma uue maailma, oma reaalsuse. Leidma uued inimesed enda ümber, kes on inspireerivad ja ägedad. Järgima oma südant nii kaaslase, kui elukutse valikul ja olema töökas. Iga päev ärkama üles ja tegema trenne ning lootma, et sellest kasvab välja midagi suuremat, kui vaid tundide juhendamine, mis sageli viib läbipõlemiseni. 

Ma sain aru, et kui me tahame elus muutust, siis me ise ikka oleme selle suunajad ja mis kõige olulisem – vaatamata kõikidele teraapiatele (mis on olnud meeletult kasulikud) oleme me iseenda kõige vägevamad tervendajad, sest tarkus ja ravisalvid on meie enda mõtetes, südames ja harjumustes olemas.

Ma mõistsin, et lõpuks taanduvad kõik otsused kahele nähtusele: me teeme neid kas hirmust või armastusest. Ning lõpuks taandub kõik eneseväärtustamisele, -armastamisele ja -hinnangule.

Ma olen jätnud, mind on jäetud, ma olen abiellunud, ma olen lahutanud, ma olen kaotanud… armastuse ja seejärel iseenda. Või võib-olla ma polnud ennast leidnudki ja kui kaotasin armastuse, kaotasin ka automaatselt iseenda? Väga võimalik, et nii oligi. Ja siis olen uuesti leidnud… kõigepealt enda ning seejärel armastuse. Armastuse, mis on päris ja teadlik. Kus on õnne ja kogemust. 

Iga naine võiks olla elu jooksul imetletud. Üks ilusaim tunne, mida me võiks kogeda on meie endi ja seejärel vastaspoole imetlus.

Me kõik kaotame aeg-ajalt kontakti oma naiselikkusega ja sellepärast ei ole tarvis muretseda. Kuid naiselik energia on meie sees alati olemas – see tuleb lihtsalt aktiveerida. Samuti võiks igal naisel olla tagataskus paar nippi, kuidas oma naiselikkus tagasi tuua.

Meie igapäeva juhivad sageli hormoonid, mis on pidevas muutumises.

Ole teadlik oma menstruaaltsüklist ja kui vahest ongi halvem päev, siis vähemalt sa tead, millest see on põhjustatud.  Ole aus enda vastu – sa ei pea olema ’keegi’ teiste inimeste soovide tõttu. Tunneta oma tempot ja soove. Liigu – kohe ausalt ja sellisel viisil, kus tunned oma keha ja oled temaga heas suhtes. Üsna peagi hakkavad ka mõtted muutuma ilusamaks ja kandvamaks ning su süda saab kergemaks.

Mina olen jõudnud kohta, kus Sven saab iga nädal teavitused e-mailile, kui minu tsükli faas muutub. Sa ei pea minema nii kaugele, kuid omast kogemusest võin öelda, et saades teadlikuks oma hormonaalsest süsteemist ja naise arhetüüpidest, on ka meie suhe muutunud veel kordades paremaks.

Mina ei tujutse ilma põhjuseta ja kui mul on midagi öelda, siis ma ütlen seda suure osa ajast rahulikult ja konstruktiivselt (see ei tähenda, et kunagi pole emotsioone, kuid võin rahuga öelda, et nii 90% on küll vähem). 

Füüsiliselt hoolitsen ma enda eest äärmiselt teadlikult. Ma olen kodus sageli kerge meigi või täitsa ilma meigita, ma sätin oma juuksed ilusti ära. Kui ma ostan riideid (ja ma pigem tellin neid, sest see on suur aja kokkuhoid), siis ma mõtlen teadlikult, et selle kleidi tellin kodus kandmiseks. Ma tellin alati endale pesu ja kannan ööriideid, mis on mugavad, kuid ka kaunid. Ma naudin enda sättimist enda ja Sveni jaoks. 

Naiselikkus on kindlasti oskus tunnetada elu natukene suuremalt kui praktiline igapäev seda lubab ja suunata ka oma lähedasi sellesse sügavamasse ja ilusamasse sfääri, mis meid ümbritseb.

Täna ma püüan naisena alati leida harmooniat pehmuse ja eneseteadlikkuse vahel, ning seda imetlen ka teiste puhul. Samuti paelub mind naisena, kuidas luua armastavat ruumi oma suhtes, olles samal ajal iseseisev ning leida eneseteostust professionaalsel tasandil.

Minu ideaal on olla suhtes, mis baseerub armastusel elu vastu (selles suhtes olen ma täielik idealist, unistaja ja romantik), täites samal ajal oma elu suurimat missiooni, olla ettevõtlik ja tegutseda oma unistuste nimel. Ilmselt on naisena mu peamised märksõnad tasakaal ja harmoonia ning seda just armastaja ja kuninganna arhetüüpide vahel.

Kaunist enese (taas)avastamist!

Shalini

Luteaalfaas – Sügis (10-14p)

Luteaalfaasi esimeses pooles on sinu hormoonide tase endiselt kõrgel ja sul on energiat, kuid see pruugi enam olla samal võimsusel nagu ovulatsiooni ajal. Alguse poole jätka  kauni elegantsi ja rahulikus tempos lihastoonuse kasvatamisega.

Luteaalfaasi teises pooles hakkab su hormoonide tase vähenema ja keha tahab pigem painutusi, venitusi ja lõdvestusi. Tunneta oma keha, millal ta vajab üleminekut rohkem puhkuse režiimile.

Sinu treeningplaan luteaalfaasiks

 • Elegance 3
 • Elegance 4
 • Fookus 2
 • Antistress
 • Audiolõõgastus – Kõik on mööduv
 • Hommikusirutusedkliki peale ja vali endale meelepärane

  *Nädal 4 lehe kõige alt leiad selle nädala trennivideod
  .  Rull matt lahti, vajuta play nuppu ja ilusat painutamist.

  * Hommikusirutust mõtesta rohkem rituaali kui treeninguna. Sa võid teha seda samal päeval, kui teed trenni või siis päevadel, mil sa pikemat treeningut ei tee. Hommikusirutused on GraceFiti Mannaterade üks lemmikuim osa programmist – see on andnud tagasi positiivsel viisil päeva alustamise harjumuse ja muudab päeva energilisemaks. See on aeg, kus sa saad olla enda keskmes enne, kui lähed päeva vallutama.

  Sa leiad lehe trennivideod alt kõik treeningud kategoriseerituna ja sa võid alati endale sobivas tempos ja maitses vahetada Elegance, Fookus ja Restart kavasid. Samade nimedega kavad on ühte stiili, kuid erinevad harjutused.

  Mina teen sageli pikka aega samasid kavasid, et viimistleda oma tehnikat ja jõuda praktikas sügavamale, jõuda ka hingamiseni, kuid kui sa vajad vaheldust, siis vali endale meelepärased.

Smuuti ühe toidukorrana

Oled jõudnud 2. nädalasse oma uue toitumise harjumusega. Oluline on see, et sa omandaksid smuuti tegemise ja joomise harjumuse – alguses ongi vaja poenimekirja selle järgi muuta ja leida see 5 minutit, mil sa valmistad smuutit. Hiljem muutub smuuti tegemine täpselt sama loomulikuks harjumuseks nagu igahommikune kohvi. Katseta ja vaheta retsepte – otsi enda lemmikud ja naudi oma uut tervislikku toiduharjumust!

Sinu ülesanne

Tee iga päev ühe toidukorra asemel üks smuuti. 

Milliseks toidukorraks smuuti valida

Olenevalt päevast tee smuutit kas hommikuks, lõunaks või õhtuks Smuutid hommikusöögiks sobivad sulle, kui:
 • sul pole hommikuti isu, et süüa toekat sööki 
 • sul on hommikuti kiire 
 • kui eelmisel õhtul on õhtusöök olnud toekam või oled väljas käinud, siis tee järgmine päev alati hommikusöögiks smuuti – kerge ja hea seedida. 
Smuutid lõunasöögiks sobivad sulle, kui:
 • sa soovid olla päeva jooksul energilisem 
 • sul on päeval vaja olla eriti terav – smuutiga ei ole sul pärast tunnet “oleks vaja nüüd leiba luusse lasta ja teeks ühe uinaku”. 
 • kui sul pole aega lõunasöögiks (tee smuuti kodus endale valmis ja võta töö juurde kaasa) 
Smuutid õhtusöögiks sobivad sulle, kui:
 • soovid kaalu langetada 
 • parandada oma unekvaliteeti 
 • soovid kergemat enesetunnet 
Kui oled söönud hommikul ja lõunal kogukamalt, siis on õhtusöögiks ideaalne smuuti – aitab kaasa su kaunile taljejoonele ja kvaliteetsele unele – sinu organism ei pea tudumise ajal tegelema seedimisega, vaid saab nautida iluund 🙂  Ma olen teinud viimased 2 aastat iga päev ühe toidukorra asemel smuuti ja ma pole tundnud ennast tervema ja kergemana oma elu jooksul. Regulaarne smuutide joomine on kindlasti minu üks suurimatest elu muutvatest kogemustest. Vaata siit smuutiretsepte GraceFiti soovitatud Boost Yourselfi supertoidusegud ei ole klassikalised fitnessi-pulbrid, vaid need on kõik tervislikud mahetooted.  Loe siit huvitavat materjali, kui palju head on spirulinas, baobaobis ja paljudes muudes koostisosades, mida kasutab Boost Yourself oma smuutisegudes. NB! Ära unusta tähistada oma smuuti joomist … mina joon smuutit alati veiniklaasist – see annab sellele nii mõnusa enesearmastuse tunde. Muretse ka endale oma eriline klaas – siis on smuuti joomine iga kord omaette ilus rituaal. 

Kui naiselikult sa ennast tunned?

4 arhetüüpi, mis valitsevad sind iga päev 

Selle nädala soovitus tuleb aga kõige olulisemasse kategooriasse – meie mõtetesse ja südamesse. Pane endale selga midagi naiselikku ja pehmet, kammi oma juuksed ära ja lase neil vabalt langeda, võta endale tass teed, poe oma diivanile või tugitooli ja võta aega ainult endale.

Pane mängima naiselik rahustav playlist, mis aitab sul minna lõdvestunud ja naiselikku meeleollu.

Ilma eluterve mõtlemise, hingamise, endale aja võtmiseta ei tule hea vorm ja toituminegi ei püsi tervislikuna.

Kui mõtted pole enam selged, siis me teeme ka endale üllatavaid otsuseid. Kui su mõtted on täidetud hea kraamiga, sa tead, kes sa oled, kui palju sa väärt oled, siis tuleb ka enesearmastus. Sa soovid süüa paremini, liikuda rohkem, sa väärtustad ennast ja enda vajadusi ning mõistad, et endale võetud aeg määrab otseselt ära milline kaaslane, ema, sõber, lähedane ja kolleeg sa oled teistele. 

Naiseks olemise kunst

Täna jagan sinuga raamatut, mis võiks olla iga naise öökapilaual – räägime Katrin Saali Sauli raamatust “Naiseks olemise kunst”. Minu arusaama endast kui naisest muutis see raamat väga tugevalt – just sellest raamatust ja tema teraapiatest sai alguse mõtisklemine naiselik olemise üle ja täna tean, et sellises võtmes eneseanalüüs muudab sind rahulolevamaks naiseks.

Katrin Saali Saul kirjutab: “Igale naisele on eluterve arhetüüpide palett kaasa sündinud. See on ürgnaise kood.”

 1. Sinus on elurõõmsat, emotsionaalset, mängulist, naeratavat ja muretut Tütarlast
 2. Sinus on iseseisvust ja ettevõtlikkust, enda väärikust teadvat, tarka ja õiglast Kuningannat
 3. Sinus on hoolitsejat, emalikkust, rahulikkust ja korda loovat – Perenaist.
 4. 4. Sinus on armastajat ja kaunite kunstide viljelejat, sensuaalset, seksuaalset, tabamatult müstilist Armastajat. 

Kuigi tüdrukul on sünnihetkel kõik need arhetüübid olemas, siis kui ta oma kujunemistaastate jooksul ei näe neid eluterveid arhetüüpe oma lähedastes naistes avaldumas, on tal väga raske neid endaski välja kujundada … ja me satume tihti variarhetüüpidesse.

Tütarlaps võib liiale minnes muutuda Naiivitariks või Amatsooniks (poisstüdruk), kui meis aga puudub lustlikkus ja üleannetus võime muutuda Inetuks Pardipojaks ja Kuivikuks.

Kuninganna võib muutuda Jääkuningannaks, Revolutsionääriks, draama-Kuningannaks või kui see omadus temas täiesti puudub, siis hoopis Müürililleks.

Sensuaalsest armastajast saab üle võlli minnes Prostituut või kui seksuaalsus pole naisele oluline, siis jääb ta Nunna rolli, Vanapiigaks. 

Perenaine kui ema võib väga ruttu muutuda kas kanaema või hoopiski rongaemaks. Perenaine kui kodu hoidja võib liiale minnes muutuda Täitmatuks Naiseks – mitte kunagi pole talle miski küllalt hea. Teistpidi jääb ta Tuhkatriinuks või Laisaks Peretütreks.

Kui naiselikult sa ennast tunned?

Uurime välja, kas kõik 4 arhetüüpi õitsevad meis või on mõni neist jäänud natukene varju.
Kas Sa tunned, et Sinus on tasakaalus tarkus, perenaiselikkus, sensuaalsus ja ülemeelikkus?
Võta aega ja mõtle, millises (vari)arhetüübis sa tunned ennast kõige enam ära? 

Aeg-ajalt on hea teha analüüs enda naiselikkuse suhtes – milliseid arhetüüpe me esindame? Me kõik tahame ennast tunda printsessina, kuningannana … aga selleks peame ka ise vastavalt käituma.

Kirjuta üles ja mõtiskle, millised arhetüübid on sinus väga tugevad ja milliste arhetüüpide esile toomisega sooviksid sa natukene oma teadlikkust tõsta ja neile tähelepanu pöörata.

PS! Meis kõigis on variarhetüüpe, kui me neile teadlikult ei mõtle. Minu kogemus on siiani näidanud, et meis on sageli väga palju hoolitsevat perenaist, aga oh seda vallatut tütarlast ja sensuaalset armastajat … nemad kipuvad meist kaduma.

Mõtle sellele teemale põnevusega – sa saad seda muuta! See on üks ägedaim tunne, et sul on päriselt võimalus elus asju muuta – sul on võimalus muuta oma keha, mõtteid, suhtumist ja olekut. 

*Tekst ja kokkuvõte arhetüüpidest: Katrin Saali Sauli raamatust “Naiseks olemise kunst”, Pilgrim, 2015. 

Minu väga soe soovitus – soeta endale Katrin Saali-Sauli raamat “Naiseks olemise kunst” ja süübi sellesse.

Luban sulle, et see avab sulle uue maailma ja sa õpid ennast jälle rohkem tundma.
Raamatu saad sa soetada Apollo ja Rahva Raamat kauplustest.

Kuula ka Katrin Saali-Sauli loengut arhetüüpidest

“Iga naine on loodud jumalikuks, ilusaks, õrnaks ja samas vägevaks. Iga naine on looja ja loodu hoidja. See on kõrgemalt poolt ettekirjutatud missioon, et elu Maal õilmitseks. Teadlikkus arhetüüpidest ja variarhetüüpidest aitavad oma elu kunstiteoseks elada.” – Katrin Saali-Saul 

Naiselik soovitus: ole kodus kauneim sina

Kuidas on Sul lood enda eest hoolitsemisega – kas tuleb tuttav ette, et välja minnes paned sa selga oma parimad riided? Me tahame näidata parimat ennast.

Me teeme piltide jaoks kauni meigi ja soengu … ja kodus oma südamekaaslase seltsis oled t-särgis ja juuksed krunnis?

Kas tuleb tuttav ette, et oled kodune ema või töötad kodus ja kell on 12 ja sa oled ikka pidžaamas?

Me üldiselt vabandame ennast välja sellega, et mul on töö, lapsed ja ma pean pidevalt kraamima ning koristama.

Meie GraceFiti Talvelood väljasõidul ütles autor ja terapeut Katrin Saali-Saul, et tühja sellest läikivast kraanikausist, kui sinu ja su mehe suhe pole parim. Tal on õigus.

Kui sul on võimalik, siis võta abi laste hoidmiseks ja kodutöödeks. Kui ei, siis tee kuskilt mujalt järelandmisi (ja me saame alati teha), aga ära tee enda ja oma suhte pealt – see on sulle oluline.

Olen ise selles süüdi olnud rohkem kui üks kord, seega tean, et meil on vaja vaid kerget meeldetuletust ja teadlikkust, et saaksime sellest kombest lahti. (PS – see nüüd ei tähenda, et sul ei võiks olla ühtegi mõnusat pidžaama päeva – aga ma ei soovitaks seda suure osa ajast teha 🙂 

Sinu ülesanne – sorteeri, korrastada ja värskenda oma riidekapp

On väga lihtsaid nippe, mida saab kohe teha, et rohkem oma ellu tuua lusti ja sensuaalsust: pane kottidesse kõik oma perenaise riided, milles sa tegelikult ei tunne ennast kaunina – need jäävad nüüd täiesti minevikku. 

Kanna kodus kauneid kleite, seksikaid ja armsaid pehmeid riideid, säti oma juuksed vastavalt, aga alati nii, et peeglisse vaadates oled sa endaga rahul … ja ka sinu mees on väga rahul ning õnnelik.

Kodused riietused ei pea olema peokleidid, vaid näiteks naiselikud hõlstid, vabamad kleidid, topid, mõnusad püksid.. Isegi, kui see on pikka aega ununenud, siis nüüd on hea hetk teha endas väike muutus.

Eelmine õhtu on hea aeg välja valida järgmise päeva riietus, aksesseuaarid, mõelda, kuidas juuksed sättida.

Mitte keegi ei sünni lihtsalt ilusalt sätituna, see nõuab väikest pingutust, mis on samas magus pingutus. Osteldes mõtlegi, milliste riietega soovid kodus olla, kuidas sa tahaksid ise ennast peeglist näha ja kuidas sa sooviksid, et sinu kaaslane näeks – teadlik naiselik tegutsemine. Ja ma luban sulle – sa saad iga päev kodus komplimente … ja tunned ennast ka ise 100x kaunimana! 

Soovitused, kust leida kauneid vaba-aja ja koduseid mugavaid riideid ning kaunist ööpesu

Igapäeva riided, peole & kodused hõlstid
Asos, Boho Factory, Boho Melody ja Never Fully Dressed

Bikiinid
Zaful

Ööriided & pesu
Victoria Secret
Women`s Secret – leiad üle Eesti nende esinduspoode

Hommikumantlid
Uniorganic

“Rõõm, rahu, armastus ja elutarkus, mis kiirgavad elutervetest arhetüüpidest, on küpse naiselikkuse/ilu olulisemad koostisosad.”
– Katrin Saali-Saul 

Kaunist naiselikku lendlemist ja enese (taas)avastamist! 

Shalini

Play Video
Play Video
Play Video
Play Video